środa, 26 czerwca 2013

Gimnastyka


Mała porcja naszej gimnastyki.


Ćwiczenia równoważne, poprawiające stabilizację centralną. 

Potrzebujemy dużej piłki z której upuszczamy większą część powietrza...

...i latamy jak samoloty- szczytem wyćwiczenia jest zrobić "samolot" w leżeniu na brzuchu na takiej piłce, dla dzieci raczej nieosiągalne, ale próbować można...
Polecam piłkę do ruchowych eksperymentów w różnych pozycjach na plecach, na brzuchu, w siadzie można zachęcić do prób utrzymania równowagi w pozycji stojącej na piłce (trzymając małe dziecko pod pachy albo wieksze za ręce)

A tu jeszcze podpowiedź jak podtrzymać zainteresowanie dziecka- czyli co zrobić żeby ćwiczenie trwało dłużej.

Domowe szczudła z doniczek i sznurowadeł... czyli dalszy ciąg ćwiczeń na równowagę.Kiedy samo dreptanie po pokoju się znudzi ustawiamy przeszkody.A to już rzucanko- łapanka z tych samych przedmiotów :)
Wersja dla zaawansowanych prawie cztero latków i wersja dla początkujących dwulatków z balonem (długość sznurka regulowana płynnie)


Takie szczudła jak nasze i rzucankę można kupić jako oryginalny prezent. Znalazłam w intrenecie wiele ciekawych propozycji...

Żródło

Źródło

Źródło

4 komentarze :

 1. Pomysłowe te Wasze szczudła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O - dziękuję za pomysł materiału na szczudła - córa odkryła je na pikniku i też chce takie. Szczudła (prawdziwe) drewniane, które zrobił jej dziadek jeszcze są za trudne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tylko sprawdź koniecznie nośność moja Szarańcza małogabarytowa, to kupiłam najtańsze ale wątpie czy wytrzymają cięższe dzieci. Rita też nie wygląda na szczególnie wypasioną ale zawsze lepiej sprawdzić :)

   Usuń