wtorek, 26 maja 2015

Waga podejście II

 Zabawa z wagą zaczęła się już daaaawno temu, chyba zaczęła się na hustawce, a później... później była nasza waga DIY z wieszaka i całkowicie bezkosztowymi odważnikami... (Jak zrobić wagę i odważniki) Później temat sie wysycił by tej wiosny powrócić w wykonaniu Szarańcza przy okazji codziennego wieczornego ważenia. Nadszedł wreszcie czas na "prawdziwą" wagę :)


Waga ma zdejmowane szalki w których można ważyć zarówno materiały sypkie jak i płynne. W szalce jest dziubek ułatwiajacy wylewanie/ wysypywanie materiału. Ma też podziałkę dzięki której można sprawdzić co jest cięższe 100ml ryżu czy 100ml wody. Nie testowałam jeszcze opcji z płynami- czekam na poprawę pogody.

Zestaw przypadł bardzo do gustu testującej brygadzie w wieku od 18 miesięy po 6 lat. Każdy bawił się na swój sposób.


 A wieczorem przyszedł czas na dorosłe testy, czyli sprawdezenie czy cokolwiek to warte ;) I tak za pomocą elektronicznej wagi, soli i odważników sprawdziłam czy waga z Kabum ma duży błąd ważenia.
Taki oto zestaw czeka przygotowany już na Dzień Dziecka, jestem ciekawa jak dużym zainteresowaniem będzie się cieszył u nas w domu. Ja cieszę się, że nie kupiłam wagi z Goki która mimo, że piękna i z ciężarkami kosztuje obecnie ponad 200zł, a ta waga mam (nadzieje) będzie nas wspaniale bawić i nie gorzej edukować.

Wagę można kupić w dziale pomoce montessori- pomoce edukacyjne w Kabum
Prawdziwe ciężarki można kupić za grosze na allegro lub targach staroci.

A Wy, Drodzy Czytelnicy, jakie niespodzianki szykujecie z okazji Dnia Dziecka?

1 komentarz :

  1. Julka i Maciej z niecierpliwością wyczekują przyjścia na świat swojego braciszka- Kubusia. Lekarze zdiagnozowali u niego ciężką wadę serca - HLHS, która wymaga natychmiastowej operacji zaraz po jego narodzinach. Została ona zaplanowana w niemieckiej Klinice, jednak jej koszta są zbyt duże, aby rodzice Kubusia mogli je sami pokryć. Zachęcamy do pomocy, której dokonać można na stronie siepomaga.pl/walka-serc

    OdpowiedzUsuń