poniedziałek, 16 grudnia 2013

Siłownia dla mózgu.

Najcięższe w moim "siedzeniu w domu" jest...
zmęczenie rutyną.

Nie raz i nie dwa przyłapałam sie na tym, że działam jak automat.
Wstać, zrobić śniadanie, wstawić pranie, obrać ziemniaki na obiad, przygotować drugie śniadanie, chwilka na zabawe z dziećmi, przygotować resztę obbiadu... wyciągnąć pranie, poskładać suche... Znacie?

Wiadomo, że narząd nie ćwiczony powoli umiera. To właśnie dzieje się z moim mózgiem i choć w międzyczasie skończyłam studia podyplomowe byłam na paru  konferencjach, zrobiłam też różne kursy zawodowe, staram się czytać fachową literaturę i ogólnie być zawodowo "na bieżąco" to jednak macierzyństwo mój mózg wykańcza :)

Wnioskuje to po tym, że nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się pomylić dni wizyty u lekarza, zawsze pamiętałam gdzie coś odłożyłam. Pamiętałam nawet gdzie coś odłożył mój mąż. A teraz?

Wpadł mi w ręce pakiet Akademi Umysłu: Pamięć, Koncentracja, Szybkie czytanie.  Przeznaczonych dla młodzieży i dorosłych
Pomyślałam, że to świetna okazja aby mój mózg troszkę rozerwać :)


Autorzy obiecują zwiększyć zdolność zapamiętywania, znaków, obrazów, cyfr... Zwiększyć szybkość i sprawność wykonywania operacji w pamięci poprzez usprawnmienie koncentracji, rozwinąć wyobraźnie...

Super założenie i podobno wystarczy tylko 15 min. dziennie! Mam nadzieję się o tym przekonać na własnej skórze.


O samej grze słów kilka. Podobnie jak z Akademia Umysłu Junior nie miałam problemów z instalacją mimo, że nie mam standardowego systemu operacyjnego.
Proces instalacji jest szybki i intuicyjny.

Same programy dają wiele możliwości. Są zróżnicowane pod względem trudności, co pozwala indywidualnie zaprogramować trening. Grafika jest prosta, ale jednocześnie przyjemna dla oka. Obsługa programu banalna (postanowiłam po świętach zapoznać z programem swoją babcie-ciekawe czy się jej spodoba)Co najbardziej mi się podoba w programach?
To, że przed każdym ćwiczeniem pojawia się opis zadania oraz krótka informacja jaką funkcje ćwiczenie wspiera (zupełnie jak na moim blogu ;) )
Program zaczyna się też rozgrzewką dla oczu, dopiero po chwili przechodzę do teningowej części programu. Wybieram zazwyczaj te gry które sprawiaja mi trudność na początek by po chwili zająć sie już tymi "przyjemnymi"

O szybkim czytaniu.
Jako nastolatka uczęszczałam na kurs szybkiego czytania i musze przyznać, że ćwicząc regularnie rzewczywiście można w ekspresowym tempie przeczytać grubą książkę i wiedzieć co w niej było napisane.
Kurs szybkiego czytania Akademii Umysłu całkowicie pokrywa się z kursem który przeszłam jako dziecko. Teraz mogę przypomnieć sobie znajome już techniki nie wychodząc z domu :) 


Gdzie kupić? Wszędzie! Empik, Merlin, Saturn, Allegro... Programy są ogólnodostępne w wersji "na płytach" można też kupić tu.


Chcecie wiedzieć więcej? Zajrzyjcie tu


Podsumowując programy Akademii Umysłu są nie tylko wspaniąła rozrywką dla zmęczonej matki, ale świetnie nadają się na prezent :)

Dla ucznia, studenta i wszystkich tych którzy muszą przyswoić dużo materiału pamięciowego, ale także dla osoby aktywnej zawodowo która chce poprawić swoje wyniki w pracy.

1 komentarz :

  1. AU dla Juniorów znamy już doskonale i jesteśmy super zadowoleni.A w niedługim czasie będziemy testować część Pamięć:)

    OdpowiedzUsuń